TDKB

7. Türk Dünyası Kardiyoloji Kongresi`ne bildiri göndermeye davet

01 Haziran 2010 Salı

Bu yıl 7. Türk Dünyası Kardiyoloji Kongremizi 21-24 Ekim 2010`da, İstanbul Haliç Kongre Merkezi`nde, Türk Kardiyloji Derneği`nin 26. Kongresi ve TKD`nin SCAI-Society for Cardiovascular Angiography and Interventions ile birlikte düzenleyeceği Global Interventional Summit-2010 (GIS 2010) paralelinde gerçekleştireceğiz.

Geçen yıl TKD`nin 25. Kardiyoloji Kongresi`ne 4047 kişi katılmıştı; bu yıl toplantılara katılımın geçen yılın da üzerinde olması bekleniyor. TKD Kongreleri 2006`dan beri EBAC tarafından da kredilendiriliyor.

Biz de, geçen yıl Aşkabat - Türkmenistan`da yapılan 6. Türk Dünyası Kardiyoloji Kongresi`nde başlattığımız uygulamayı sürdürecek ve hakem değerlendirmelerinden sonra kabul edilecek bildirilere sözlü veya poster sunumu olarak bilimsel programımızda yer vereceğiz. Sizi ve ilgilen meslektaşlarınızı, 15 Temmuz 2010 tarihine kadar www.tdkb.org/?run=abstract adresinden bildiri özetlerinizi göndermeye davet ediyoruz.

Türk Kardiyoloji Derneği de 2008`den beri uluslar arası bildiri kabul ediyor ve sözlü ya da poster sunuma kabul edilen bildirileri PubMed, EMBASE ve IndexCopernicus`ta indekslenen bilimsel dergisi TKD Arsivi / Archives of the TSC Özel Eki`nde yayınlıyor. İlgilendiğiniz takdirde, TKD`nin 26. Kongresine İngilizce veya Türkçe bildirilerinizi 1 Temmuz 2010`a kadar www.abstractagent.com/2010tkd adresinden; GIS 2010 Toplantısı also için İngilizce bildirilerinizi ise 15 Temmuz 2010`a kadar www.abstractagent.com/2010gis online at adresinden yollayabilirsiniz.

Ekim ayının o güzel günlerinde, sizin de bizimle birlikte bu çok boyutlu, çok zengin bilimsel şölende bulunmanız dileği ve saygılarımızla.

 

Prof. Dr. Cetin ErolProf. Dr. Mahmut Sahin
Başkan Genel Sekreter