TDKB

3. Uluslararası Tıp Konferansı, 19-23 Eylül 2010`da Kabartay-Balkar Federe Cumhuriyeti Başkenti Nalçik`te yapıldı

29 Mayıs 2010 Cumartesi

Değerli Meslektaşımız,

"Çağdaş Tıpta Gelişmeler" konulu 3. Uluslararası Tıp Konferansı, 19 - 23 Eylül 2010 tarihleri arasında Rusya Federasyonu`na bağlı Kabartay-Balkar Federe Cumhuriyeti Başkenti Nalçik`de;
  • Kabartay-Balkar Nalçik Devlet Üniversitesi,
  • Almanya`da Erlangen Üniversitesi Kalp Merkezi,
  • Arabmed in Europa ve
  • Türkiye ve Avrupa Kafkas Dernekleri Federasyonlarının

işbirliği ile düzenlenecektir.

Kongrenin düzenlendiği Nalçik, Avrupa`nın en yüksek dağı olan 5641 m. yüksekliğindeki Elbruz dağı eteklerinde kurulmuş ve çok sayıdaki şifalı su kaynağı içeren tedavi ve dinlenme merkezlerinin bulunduğu eşsiz doğal güzelliklerinin yanı sıra, müziği, dansları, gelenek ve görenekleri ile binlerce yıllık köklü Kafkas kültürüne tanık olunabilecek bir şehirdir.

Bu konferansın Nalçik`te düzenlenmesindeki amaç, bu güzel yurtlarını korumak için yüzyıllar süren savaştan sonra ülkelerinden sürgün edilenlerin, bugün en büyük çoğunluğu Türkiye`de olmak üzere, Arap Ülkeleri, Avrupa Ülkeleri, Amerika ve Kanada`da yaşayan torunlarından tıp mensubu olanları ata vatanlarında buluşturmak, bu saklı kalmış bölgeyi ve özgün kültürü yakından tanımak isteyen herkesi konuk etmektir.

Dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda doktoru bir araya getirmek amacıyla toplantı multidisipliner düzenlenmiş olup, bilimsel program, iki tam günlük süre içinde, çeşitli dallarda doktorların bilgi ve birikimlerini paylaşabilecekleri şekilde başvurulara göre kesinleştirilecektir. Kalan süre, gezi ve kültürel etkinlikleri içeren sosyal program ile doldurulacaktır. Toplantı dili İngilizce ve Rusça olup, simultane tercüme yapılacaktır.

Toplantının kişi başı maliyeti yaklaşık 750 USD dolayında olup, İstanbul-Nalçik-İstanbul uçak bileti, 4 gece otel konaklama ve toplantı kayıt ücretini içermektedir. (Kongreden sonra bir süre daha kalarak bölgenin doğal güzelliklerinden ve sağlık olanaklarından yararlanmak isteyenler için ayrıca program yapılacaktır).

Bu toplantıya sözlü sunum ile veya dinleyici olarak ve yakınlarınız ile birlikte katılabilirsiniz. Katılmak isteyenlerin 15 Haziran 2010 tarihine kadar kaç kişi katılacağını bildirmesi gerekmektedir. Toplantıya sözlü sunum ile katılmak isteyenlerin ön bilgi olarak sunum konularını bildirmesini ve 30 Haziran 2010 tarihinden önce bir fotoğrafları ile birlikte İngilizce olarak, sunumlarının özetini ve kısa öz geçmişlerini iletmesini rica ediyorum. Tüm gönderilen özetler ve özgeçmişler, özet kitapçığında basılacaktır.

Katılmak isteyenlerin Kabardino-Balkaria Nalçik Devlet Universitesi 3.Uluslararası Tıp Konferansı Türkiye sorumlusu Prof. Dr Günsel Şurdum Avcı`ya (E-posta: [email protected]) başvurması gerekmektedir.

Saygılarımla.


Prof. Dr. Mahmut Şahin
TDKB Genel Sekreteri